GiftDárkové poukazy
OBJEDNÁVKY 605 230 852
Dobrovodská 2284, Č. Budějovice

Správná údržba pneumatik

K maximální bezpečnosti a stabilitě na silnici napomáhají pneumatiky vozidla v perfektním stavu. Neměli bychom zapomínat, že právě pneumatiky představují jediný styčný bod v místě kontaktu mezi vozidlem a vozovkou. Podhuštěné, opotřebované nebo poškozené pneumatiky mohou zadělat na pěkný malér.

Správná údržba pneumatik

Kontrolujte tlak

Tlak vzduchu v pneumatikách je jako olej v motoru. Když je hladina nízká, dostává motor zabrat, aniž bychom si toho všimli. Prozření většinou příjde v momentě, kdy není možné problému zabránit. Kontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách, včetně rezevy vždy jednou za měsíc a před každou delší cestou, a to v okamžiku, kdy jsou pneumatiky studené. Důležité je také kontrolovat běhoun pneumatiky a vyměnit jej, pokud míra opotřebení dosáhne stanoveného limitu 1,6 mm.

Vyvážený celek

Pokud jsou pneumatiky správně vyváženy, dostává se jim ochrany před předčasným opotřebením a vibracemi, a zároveň mechanické části zavěšení kol a řídicích a brzdných systémů vašeho vozidla. Je-li jedna část kola lehčí nebo těžší než jiná, nefunguje kolo jako vyvážený celek.

Dostatečné těsnění

Důležité jsou také ventily. Ventily a jejich části jsou zpravidla vyráběny z pryže, proto se jejich stav postupem času zhoršuje. Pokud je ventil prasklý či jinak poškozený, může ztratit svou vzduchotěsnost.

Správné uskladnění

I přesto, že pneumatiky zrovna nevyužíváte, dbejte na jejich uskladnění. Pokud nejsou pneumatiky montované na ráfcích a nahuštěné, nikdy by se neměly dlouhodobě skladovat ve sloupcích a neměly by být stlačovány jinými předměty. Pneumatiky by měly být skladované mimo dosah zdroje plamene, žáru či elektrických výbojů, nejlépe ve větrané a suché místnosti, mimo přímý sluneční svit.

Svěřte se do naší péče

Naše společnost DM Servis se zabývá kompletním servisem vozidel. Poskytujeme prvotřídní péči vašim vozům a svou práci odvádíme v nejvyšší kvalitě. Úroveň našich služeb neustále zvyšujeme. Nabízíme široké spektrum služeb pro osobní, dodávkové, off road, nákladní, stavební a zemědělské vozy. Mimo kompletního pneu servisu, můžete využít autoservis, moto servis, ruční mytí vozidel, měření emisí, technickou kontrolu vozidel a další. Ukazatelem dobře odvedené práce je spokojený zákazník, proto nás neváhejte kontaktovat.

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, které v tomto formuláři vyplníte. Tyto údaje budou využity pro zlepšení komunikace a budou uchovány pouze po dobu nezbytně nutnou k vyřízení dotazu.


PODPORUJEME

loga-podporujeme.jpg