GiftDárkové poukazy
OBJEDNÁVKY 605 230 852
Dobrovodská 2284, Č. Budějovice

Jak připravit auto na zimu

Zima a plískanice klepou na dveře. Co vše je potřeba zabezpečit, abychom jako motoristé prožili ladovskou zimu na cestách bez obtíží?

Jak připravit auto na zimu

Věříme, že pro většinu z vás bude dnešní článek pouhým připomenutím. Ovšem jak se říká "Opakování matka moudrosti." Pojďme si v pár bodech stručně shrnout, jak svého mazlíka na čtyřech kolech připravit na zimu, aby netrpěl on a potenciálně ani my.

Zimní přezutí

O potřebě přezutí na zimní pneumatiky jsme podrobněji psali v předchozím článku. Tento krok patří mezi první a nejdůležitější činnosti každého motoristy při přípravě na zimní období. Nezapomínejme, že pokud se snižuje teplota, letní pneumatiky ztrácí svou přilnavost k vozovce. Dnes je polovina listopadu a pokud plánujete využívat automobil i během zimní sezóny a ještě jste nepřezuli, dopručujeme tuto chybu napravit a vydat se co nejdříve do servisu na výměnu pneumatik.

Mytí a voskování

Nechte si auto kvalitně umýt a nezapomeňte objednat i voskování. Případně si kupte vhodnou autokosmetiku a aplikujte ji sami. Ochráníte tak lak v období nevlídného počasí proti drobným škrábancům.

Pravidelná údržba čistoty auta není v zimě důležitá ani tak kvůli nablýskanému vzhledu, ale především má za úkol chránit auto před korozí. Pokud vám zůstává na autě bahno a špína z plískanic, skýtají úkryt pro vlhké prostředí. Snadno se pak na autě objeví rez. Lepší je tedy tomuto problému předcházet.

Nástřik podvozku

V předchozím odstavci jsme hovořili o rzi, která může vzniknout jako následek vlhkosti. Pokud jste důslední, nechcete nechat nic náhodě a jste ochotní si připlatit, existuje možnost nechat si podvozek auta nastříkat speciální vrstvou, která korozi zabrání.

Výbava auta

V základní výbavě na zimu nesmí chybět:

Pokud se chystáte do hor, nezapomeňte na sněhové řetězy.

Chcete mít jistotu, že je vaše auto na zimu 100% připraveno? Navštivte raději servis, kde se vám na auto podívají a před tímto náročným obdobím ho důsledně zkontrolují.

Budete tak vědět, že se můžete bez obav vydat za zimními radovánkami a nezůstanete nikde viset třeba díky špatnému stavu akumulátoru.

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním Vašich osobních údajů, které v tomto formuláři vyplníte. Tyto údaje budou využity pro zlepšení komunikace a budou uchovány pouze po dobu nezbytně nutnou k vyřízení dotazu.


PODPORUJEME

loga-podporujeme.jpg